Już dorosły, czy jeszcze wewnętrzne dziecko?

Już dorosły, czy jeszcze wewnętrzne dziecko?

Dorosłość 5 zmysłów to także kierunek tegorocznych warsztaty. Do poprowadzenia zajęć zaprosiliśmy artystów współpracujących z nami w poprzednich latach, wśród nich reprezentantów wszystkich dziewięciu edycji projektu.

Warsztaty „Już dorosły czy jeszcze wewnętrzne dziecko?” w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Odolanowie poprowadził Marek Lapis, który z projektem 5 zmysłów wspólpracuje od 2012 roku. Marek zajmuje się fotografią dokumentalną, reportażem i szeroko pojętą fotografią społeczną. Jest zwycięzcą i finalistą wielu konkursów.

O swoich warsztatach w Odolanowie Marek Lapis mówi tak „Od momentu przekroczenia progu dorosłości jesteśmy w specyficznej sytuacji. Niepodważalnie jesteśmy osobą dorosłą, jednocześnie pielęgnujemy w sobie wewnętrzne dziecko. Nigdy nie wiadomo co przeważa, to jest bardzo zmienna materia. Niby jesteśmy dorośli, a często chcemy, aby inni nas wyręczali z obowiązków. W trakcie rozmów wybieramy za i przeciw i decydujemy co jest ważniejsze. Zastanówmy się wspólnie, a potem przełóżmy to na język sztuki fotografii”. Uczestnicy WTZ mieli do dyspozycji archiwalne zdjęcia i podczas warsztatów, na krążkach drewna, budowali historię swojego życia. Na koniec warsztatów powstała kolekcja fotografii na krążkach drzewnych z intymnymi informacjami. 

foto Marek Lapis