„Dorasta/nie” WTZ Drzązgowo

„Dorasta/nie” WTZ Drzązgowo

„Dorasta/nie” – Warsztaty Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „RAZEM” w Drzązgowie. Podczas warsztatów z Jarosławem Rebelińskim powstała  etiuda teatralna łącząca słowo, ruch, przestrzeń.

„Pytanie o dorosłość, to pytanie o to co sprawia, że ktoś czuje się dorosły. Czy to, wynika np. z racji wieku? Czy to, że inni nas tak postrzegają? Osoby z niepełnosprawności intelektualną są naszym obrazem. Odbiciem. Czy my chcemy widzieć ich dorosłymi? Czy pozwalamy stać się im dorosłymi? Chcę zebrać myśli osób ze mną pracujących, które uzyskam zadając im wyżej postawione pytania. Informację będą wiązać się z tym jak postrzegają siebie w oczach innych. Co myślą o sobie samych. Czy potrzebują innych do bycia dorosłymi. Przy pomocy prostych technik dramowych i Teatru Obrazu, chcę zapisać odpowiedzi w przestrzennych stopklatkch, dynamizowanych przez ruch i słowo” – mówi prowadzący warsztat.

JAROSŁAW REBELIŃSKI to absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Skończył kurs doskonalący „Drama w edukacji”, „Kurs kwalifikacyjny dla edukatorów dramy” oraz kurs Teatru Forum (forma teatru adresowana do grup defaworyzowanych społecznie, służąca przeciwdziałaniu wykluczeniu i radzenia sobie z opresją) organizowany przez Fundację Drama Way.
Założyciel i reżyser Teatru Poza Tym, Teatru Pedagogów oraz Teatru Razem (teatr integracyjny). Inicjator i założyciel nieformalnej grupy IM+ działającej na rzecz środowiska osób z niepełnosprawności intelektualną.