Home / 0
Ładowanie Wydarzenia

Warsztaty dla kadr kultury: KINO

18 listopada 2020 @ 09:00 - 15:30
  • To event minęło.

Udział w warsztacie pomoże przedstawicielom i przedstawicielkom instytucji kultury i NGO, zwiększyć swoją wiedzę i pogłębić empatię wobec osób z różnymi typami niepełnosprawności. Wbrew pozorom to całkiem pokaźna grupa widzów i widzek, która chętnie korzysta z zasobów kultury, także prezentowanej w kinach.

W czasie warsztatu, który odbędzie się na platformie ZOOM, poznamy percepcję osób z różnymi niepełnosprawnościami oraz podstawowe zasady savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami. Spotkanie okraszone będzie ciekawymi przykładami działań zwiększających dostępność dla osób z różnymi typami niepełnosprawności. W drugiej części, po przerwie, podzielimy się na grupy warsztatowe, aby zaprojektować wydarzenie filmowe – pokaz, festiwal, który byłby w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.

Prowadzący:

Marcin Halicki – fundator (wspólnie z Kasią Halicką) Fundacji Mili Ludzie w Poznaniu. Współorganizator kampanii społecznej „Dostępna Kultura”, pomysłodawca projektu „Kinoteatr Dostępny v.2.0”, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnościami (w tym niewidome i niesłyszące) mają możliwość korzystać z oferty poznańskich kin i teatrów. Ambasador audiodeskrypcji i innych narzędzi udostępniania kultury osobom z niepełnosprawnościami. Od 2012 r. Przewodniczący Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta ds. Osób Niepełnosprawnych, członek Poznańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Trener umiejętności społecznych, zainteresowany ideą inkluzji społecznej grup wykluczonych. Autor jednego z zeszytów, wydanych w ramach publikacji „ATLAS DLA KULTURY”, dotyczącego udostępniania wydarzeń kulturalnych (w tym wypadku filmów w kinach) osobom z różnymi niepełnosprawnościami i osobom starszym.

 

Link do formularza: https://forms.gle/qvegjnQ3GvX2fCZ7A

Details

Data: 18 listopada 2020
Time: 09:00 - 15:30
Wydarzenie - RodzajWarsztaty dla kadr kultury

Miejsce

Nazwa miejsca: online