Home / 0
Ładowanie Wydarzenia

Warsztaty dla kadr kultury: DOMY KULTURY I NGO

26 listopada 2020 @ 09:00 - 16:00
  • To event minęło.

Ostatnia fala rewolucji

Społeczeństwo to różnorodny organizm. Pełen różnych ciał, języków, wrażliwości czy umysłów. Stwierdzenie, że wszyscy są równi niestety bliskie jest myśleniu magicznemu. Wykluczanie wielu grup stojących w opozycji do „normatywnej większości” jest stare jak świat. Wierzę jednak, że kultura ma moc naprawiania społeczeństw i wskazywania lepszych dróg życia. Dlatego chcielibyśmy zastanowić się nad tym jak postrzegamy grupę osób z niepełnosprawnościami w działaniach kulturalnych. Wychodząc z założenia, że wszyscy jesteśmy jedynie tymczasowo sprawni (temporarily able bodied) uświadomienie sobie złożoności sytuacji osób o alternatywnej motoryce i sensoryczności, wydaje się bardzo istotne.

Odzyskanie przestrzeni i uwaga dla osób z niepełnosprawnościami to nie tylko udostępnienie infrastruktury – to działanie głęboko rewolucyjne na wielu płaszczyznach. Choć może brzmieć to skomplikowanie, to podczas warsztatu postaramy się przekonać uczestników, że praca nad zwiększeniem dostępności domów kultury/ NGO ma tylko dobre strony i jest w zasięgu nas wszystkich.

Prowadzący:

Filip Pawlak – producent, performer, aktywista. Absolwent Szkoły Filmowej w Katowicach i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Aktualnie producent w Nowym Teatrze w Warszawie oraz polski ambasador projektu Europe Beyond Access zajmującego się widocznością i profesjonalizacją sektora sztuk performatywnych artystów z niepełnosprawnościami. W przeszłości związany ze śląskim środowiskiem tanecznym i teatralnym, a także z projektami partycypacyjnymi Rafała Urbackiego.

Warsztat przedzielony jest jedną godzinną przerwą (12:00-13:00)

Link do formularza: https://forms.gle/ijizvW9c3ZN9VnnT9

Details

Data: 26 listopada 2020
Time: 09:00 - 16:00
Wydarzenie - RodzajWarsztaty dla kadr kultury

Miejsce

Nazwa miejsca: online