Kadry kultury – to dla Was!

Kadry kultury – to dla Was!

„Atlas dla kultury. Jak udostępniać wydarzenia kulturalne osobom z niepełnosprawnościami?” – to cykl publikacji, które stworzyliśmy podczas 9 edycji projektu 5 zmysłów. W tym roku, przy okazji 10 edycji, chcielibyśmy kontynuować rozmowy o dostępności sztuki. Przygotowaliśmy 6 bezpłatnych, tematycznych warsztatów online, dla pracownic i pracowników różnego typu instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Będziemy rozmawiać o dostępności kina, galerii i muzeów, domów kultury i NGO, teatru i opery, bibliotek i festiwali literackich oraz wydarzeń muzycznych. Każdy warsztat obejmuje część wykładową i narzędziowo-warsztatową. Podczas zajęć uczestnicy przygotują scenariusze wydarzeń realizujące postulat kultury egalitarnej i dostępnej, a także będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji z ekspertem.

Mamy nadzieję, że wydarzenia te dostarczą kadrom kultury narzędzi potrzebnych do tworzenia przyjaznej i dostępnej oferty kulturalno-edukacyjnej, a także zachęcą do działań na rzecz inkluzji społecznej.

Link z formularzem zgłoszeniowym na warsztaty https://docs.google.com/forms/d/1kXsWX-2_Jm8oYOZl1OP7iAa_KP1W5GK_D6emgXnjao8/edit